Testvérháború

A harmadik forduló sláger mérkőzésének ígérkezett a Totya Boltja:FC Plan-and-Bau összecsapás. A Totya a szezon első mérkőzésén kiütéses vereséget szenvedett a Cel együttesétől, de a második fordulóban már a tőle elvárható játékot hozta és magabiztos győzelmet aratott. A Plan az első két fordulóban remekelt: egy nagyon értékes döntetlennel és egy magabiztos győzelemmel. A két lendületben lévő csapat mérkőzésének külön pikantériát adott a Horváth testvérek csatája.

A Totya kezdte jobban a találkozót. Remek összjáték és egyéni villanások után Grácz Roland szerzett vezetést. Ezt követően szinte a teljes első félidőben az erősebb játékos állománnyal rendelkező Totya uralta a játékot.  Horváth Árpád és Ákos szikrázó párharcot vívott egymással. Ákos a Totya védelmében Árpád a Plan támadó sorában remekelt.  Az első félidő végén még Troja veszélyeztet, de az állás nem változott (1:0) A második félidőre a Plan azzal a taktikai utasítással futott ki a pályára, hogy tartsák a csekélynek mondható hátrányt és az utolsó tíz percre pedig támadják le az ellenfelüket az egyenlítés reményében.  Plan kapujában remekelt Oravecz Tamás több, szinte már gólba tartó lövést is hárított és ezzel meccsben tartotta csapatát. A Totya támadó játékából nagyon hiányzott a sérült (térd problémákkal küzdő) Szilágyi Norbert.  A Totya gól előnye egy remek Popán Tamás csel majd egy kapufás bomba után elillant és az állás egalizálódott.  (1:1).  A háború ma este egy igazságos döntetlennel ért véget, és ahogy azt már az ilyen párharcoknál megszokhattuk a testvéri ölelés valamint a jókívánságok se maradtak el a záró sípszó után.

Horváth Árpád Dezső (FC Plan-and-Bau): Plusz motivációt jelentett az, hogy az öcsém ellen játszhattam. Azt gondolom, hogy rivalizációnk a mérkőzésnek is jót tett.  Sportszerű testvéri tusa volt ez.  Győzelemre játszottunk, de nem vagyunk elégedetlenek az egy ponttal. Igazságos eredmény született. Elsődleges célunk a dobogó elérése, de ha csak az első öt csapat egyikében végzünk, akkor már azt mondhatom, hogy tisztességesen helytálltunk.  Szeretnék gratulálni minden játékosomnak a tegnapi és a mai helytállásért, kiemelném a kapuvédőnket, aki új igazolásunk és hatalmas erősségünk.

Weiszenberger László (Totya boltja): Szerettünk volna nyerni és kiküszöbölni az első meccsen elszenvedett csorbát.  A Cel ellen nagyon indiszponáltan játszottunk nem találtuk egymást igazán a pályán, de mindig így kezdünk aztán mérkőzésről-mérkőzésre egyre jobb és jobb lesz a csapatjátékunk. A tegnapi  fordulóban már jobban is ment és a mai játékkal is elégedettek lehetünk.  Remek játékosaink vannak, erős a csapatunk az első három hely valamelyikét elérhető célnak tartom. Sajnálatos a pálya rossz talaja. Sok játékosunk játszik futsal bajnokságokban és ilyen csúszós talajjal nem nagyon találkoztak még. A mai mérkőzésen plusz motiváció volt számunkra is a két testvér párharca.  Remek találkozó volt, de úgy érzem, hogy elveszítettünk két pontot.

Totya Boltja 1 : 1 FC Plan-and-Bau

Kérjük regisztrálj, vagy jelentkezz be, ha hozzá kívánsz szólni ehhez a cikkhez.