I. Gomba Caffé lány labdarúgó bajnokság 1. forduló

Újabb, a fiatalok egészséges életmódra nevelését megcélzó eseményt hívott életre a Gomba Caffé. A népszerű kiskunhalasi szórakozóhely a korábbi drogellenes kampány és az immár három éve nagy népszerűségnek örvendő szépségverseny után ezúttal a halasi középiskolák lány focistái számára rendezett labdarúgó bajnokságot. A küzdelemsorozat célja egyértelműen az, hogy támogassa a fiatalok kulturált szabadidő eltöltését.

A háromfordulós bajnokság első körét rendezték december 20-án a Szilády műfüves pályáján, ahol a hazaiakon kívül a Vári és Tekó csapatai mérték össze tudásukat.

Az előre megadott sorsolás értelmében a Szilády és a Vári mérkőztek meg elsőként. Ahogy az általában a nyitómeccseken lenni szokott, ezúttal is puhatolózással indult a találkozó, az első félidőben nem is esett gól. A másodikban aztán a Szilády megtalálta a nyerő felállást és Tóth Virág, Tóth Nikolett és Monda Fanni góljaival felőrölte a Várit és 3-0 nyert.

Következett a Vári – Tekó összecsapás. Az elmúlt hónapok alapján utóbbi számított esélyesnek, de ez az első játékrészben nem nagyon mutatkozott meg. A rákóczis lányok próbálkoztak ugyan, de a Várinak is volt pár lehetősége. Ezúttal is gól nélkül zárult az első félidő, aztán szinte a kezdés után Kocka Evelin révén a Vári megszerezte a vezetést. A tekós lányok azonban nem törtek meg, sikerült új lendületet vinni a játékba. Előbb Precsinszki Bea egyenlített, majd Lengyel Nelli lőtte meg „szokásos” gólját, így – ha a vártnál nehezebben is, de – meglett a tekós győzelem.

A nap záró meccse a Tekó-Szilády volt. Szinte még visszahangzott a buborék mennyezetén a kezdő sípszó, Szabó Dalma révén máris vezetett a Tekó. A Szilády láthatóan szerette volna szépen búcsúztatni a csapat éléről leköszönő Csillag István edzőt, és mindent megtettek a fordítás érdekében. Nagy Andrea többször is helyzetbe került és ezekből egyet gólra is váltott. A második félidőben mindkét csapat mozgósította utolsó tartalékait is és meg is voltak a lehetőségek mindkét kapu előtt. Akárcsak az utolsó percben, amikor előbb Lengyel Nelli tört egy az egyben kapura, ám lövése centikkel elkerülte az alsó sarkot, az ellentámadásból pedig Tóth Virág egy lecsorgó labdából megszerezte a győztes gólt.

A Szilády tehát két győzelemmel rajtolt és vezeti a bajnokságot. A Tekó a második, a Vári a harmadik helyen várja a folytatást. A következő fordulóra január közepén kerül sor a Vári sportcsarnokában.

A látottak alapján elmondható, hogy nagyon közel van egymáshoz a három csapat, így kiélezett csata várható az aranyéremért.

Kérjük regisztrálj, vagy jelentkezz be, ha hozzá kívánsz szólni ehhez a cikkhez.