Focihétvége

A Kiskunhalasi Football Club három csapata lépett pályára a hétvégén, az eredmények:

Megyei I. osztály, U-15 Közép-csoport

Kalocsa FC - Kiskunhalasi FC 0:4 (0:2)

Kiskunhalas: Borka Barnabás - Burszki Zoárd, Döbrentei Dávid, Tóth Ákos, Babud Ákos, Papdi Dávid, Radvánszki Árpád, Jurity Zsombor, Gyenizse Bence, Sárközi Benjámin, Gazdag Gábor. Edző: Halász Géza Kispad: Pap Roland, Kutasi Ferenc, Nagy Levedi István, Racsmán Szabolcs

Nehezen lendültünk játékba a tavasz első mérkőzésén. El kellett telnie fél órának, mire játékunk valamit is mutatni kezdett. Igaz, a legrosszabb állapotban lévő kalocsai pályán játszottunk, mely jelentősen megnehezítette a folyamatos játék kialakítását. Az első találat után már csak a különbség mértéke volt kérdéses. Két játékos teljesítménye emelkedett a mezőny fölé, Gyenizse Bence jól irányított, Burszki Zoárd pedig jelentősen kivette részét a góljaink előkészítésénél.

Gól: Döbrentei (37'), Burszki (40'), Babud (57'), Sárközi (78')

Megyei I. osztály, U-19

Kunszállás SE - Kiskunhalasi FC 1:3 (1:1)

Kiskunhalas: Csehó-Kovács Márk (Farkas Ákos 46') - Virág Ádám (Tóth Robin 40'), Hugyecz János, Huczek Csaba, Grácz Gergő, Máté-Tóth Viktor, Modok Marcell, Patocskai Mátyás (Vágó Olivér 60'), Csillag Dániel (Varga Dániel 60'), Torma Barnabás, Lavati Alex (László Dániel 60'). Edző: Gerner Dániel

Gól: Maczelka (27') illetve Lavati (34'), Máté-Tóth (53'), Torma (64')

Sárga: Modok

Félve léptünk pályára, sőt gól is kellett kapnunk ahhoz, hogy elkezdjünk játszani. Az egyenlítés után fokozatosan átvettük az irányítást, és több, mit biztos győzelmet szereztünk. 3 meccs, 3 győzelem! Soha rosszabb kezdést!

Folytatás szombaton, a listavezető HÍD SC otthonában.

Megyei I. osztály

Kunszállás SE - Kiskunhalasi FC 1:0 (1:0)

Tápai Tibor: Fájdalmas a vereség, de elismerésem a játékosoké. Az én elvem szerint ki lehet kapni, ha a pályán megtesznek mindent az eredményes játékért. Ma mi játszottuk a focit, kidolgoztunk több meccsre elég helyzetet, a gól sajnos elmaradt. Lukács és Nagy játéka különösen tetszett. Jövő héten már tét nélküli mérkőzésen lépünk pályára a listavezető otthonában, ezzel a hozzáállással meglepetést is szerezhetünk.

Kunszállás, 2014. március 16. 15:00 Vezette: Tamás Roland, Romsics Péter, Vén Ernő

Kiskunhalas: Gerner - Bisztrovics, Nagy, Szabó, Bogdán, Lukács, Brindza, Kerekes (Rigler 64'), Török, Farkas, Szűcs. Edző: Tápai Tibor

Sárga: Nagy

A védekezésben gyakorlatilag egy hibát követtünk el, azt már a 2. percben. Ezt rögtön büntette a kunszállási Mizsei, aki szép cselekkel került a 16-os vonalához, és a hosszú sarokba ívelte védhetetlenül a labdát. A 8. perc hozott még veszélyes hazai szöglet utáni szituációt, Szűcs a gólvonalról tisztázott.

A 10. perctől átvettük az irányítást, mi játszottunk, nálunk volt a labda, jelentős fölényt alakítottunk ki, az első helyzetünkig mégis a 44. percig kellett várni. Ekkor Farkas fejese kerülte el a kaput.

Semmit sem változott a játék képe a második félidőben, nálunk volt a labda, a hazaiak betömörültek a kapujuk elé, ahonnan kontrákkal próbáltak meglepni minket. Helyzetekig csak mi jutottunk el, két Brindza és egy Rigler lövés veszélyeztetett, egyszer a kapus védett hatalmas bravúrral, kétszer pedig elkerülte a kaput labdánk.

A játékvezetői "felfogás" érthetetlen volt számunkra. Két kirívó esetet kell megemlíteni, a második játékrész elején Szűcs mélyen a védők mögül indulva - mikor a labdát átvette és maga elé tolta, még akkor sem volt egyvonal -, ugorhatott volna ki és vezethette volna a kapusra, azonban a kettes asszissztens lest látott. A másik esetben két játékos összefejelt a hazai 16-oson belül, a lecsorgó labda a játékvezetőről úgy pattant (gyakorlatilag kontrát indított), amivel megnyílt a lehetőség létszámfölényes kontra támadására. Ezt végülis hosszas gondolkodás után viszafújta, és következhetett az ápolás.

Összességében a csapatjátékkal elégedettek lehetünk, keserűség a kimaradott helyzetek miatt lehet. Javítási lehetőség szombaton a HÍD SC otthonában, majd rá egy hétehazai pályán a Soltvadkert ellen lehetséges.

Kérjük regisztrálj, vagy jelentkezz be, ha hozzá kívánsz szólni ehhez a cikkhez.