Megyei döntős tekós lányok

Bronzéremmel jutott tovább a lány csapat a Coca-Cola Cup-on.

Második fordulójához érkezett a Magyar Labdarúgó-szövetség által szervezett Coca-Cola Cup, amatőr labdarúgó bajnokság. A Kiskunfélegyházán rendezett körzeti selejtezőben már a tét is komoly volt, hiszen a legjobb három csapat kvalifikálhatta magát a megyei döntőre.

A lányok helyzetét nem könnyítette meg, hogy betegség miatt hiányzott a csapat egyik legjobbja, Lengyel Nelli, de így is a továbbjutást tűzte ki célul Dávid Géza csapata.

Ehhez a félegyházi Kossuth elleni meccs jelentette az első lépést. Az első félidőben még akadozott a gépezet, de már ekkor is beszorította ellenfelét a csapat. A második játékrészben a várva várt gól is megszületett Precsinszki Bea révén, így fontos győzelemmel kezdtek a lányok.

Jöhetett a bajai Bányai, aki az első fordulóban megtréfálta a mieinket. Ezúttal viszont nem lehetett kérdés, melyik az erősebb csapat. Már az első félidőben 2-0-ra elléptek a tekós lányok, majd a forduló után Precsinszki Bea lőtte meg saját és csapata harmadik gólját a mérkőzésen. A 3-0-s győzelemmel gyakorlatilag biztossá vált, hogy meglesz a dobogó és így a továbbjutás is!

Ez talán túlságosan megnyugtatta a lányokat, így nem igazán sikerült felpörögni a Constantinum elleni meccsre. Ráadásul a félegyházi csapat is valós tudásának megfelelően játszott – nem úgy, mint az első fordulóban -, így komoly verést mértek a tekós lányokra (0-5).

A Móra elleni meccset már mindkét csapat továbbjutóként várta, csak az érem színe volt kérdéses. Sajnos az első öt perc rövidzárlata két félegyházi gólt is eredményezett. Bár a lányok becsülettel küzdöttek, de több gól már nem született, így bronzéremmel zárt a csapat és kivívta a jogot a májusi megyei döntőn való indulásra!

Összességében kellemes élményekkel tértek haza a lányok, hiszen a kitűzött célt elérték, és mivel már a második meccs után megvolt a továbbjutás, így a későbbiekben lehetett próbálgatni a különböző formációkat és az addig kevesebbet játszók is több lehetőséghez jutottak. Mindenki odatette magát, az egész csapatot dicséret illeti.

A májusi megyei fordulóban hat csapat vesz részt és az első helyezett jut tovább az országos döntőbe. Kemény munkával ez sem elérhetetlen cél a tekós lányok számára!

A Coca-Cola Cupa körzeti selejtezőjének végeredménye:
1. Constantinum 12p (23-1), 2. Móra 9p (11-7), 3. Tekó 6p (4-7), 4. Kossuth 1p (4-12), 5. Bányai 1p (6-21)

Kérjük regisztrálj, vagy jelentkezz be, ha hozzá kívánsz szólni ehhez a cikkhez.